Витоша – ЦСКА 0 : 2

Преди Осиек – ЦСКА

CSKAЦСКА победи Витоша Бистрица с 2:0 в среща от 2-ия кръг на Първа професионална лига. Така футболистите на Нестор Ел Маестро са едноличен лидер с актив от 6 точки. Още в 3-ата минута Мауридес можеше да вкара, но се размина с топката след центриране от корнер. В 10-ата минута защитата на Витоша направи груба грешка, а Мауридес овладя и пусна пас към Тиаго. Португалецът стреля веднага и прати топката в мрежата на Николай Георгиев. Малко след това домакините можеха да стигнат до изравняване. Венци Бонев центрира към непокрития Амзин, но капитанът не бе точен след удар с глава. В 17-ата минута ЦСКА стигна до втори гол. Чорбаджийски стреля след центриране от корнер, но уцели тялото на Секулич. Това обаче се получи като пас към непокрития Рубен Пинто, който направи-2:0. В 32-ата минута Георги Амзин направи сериозен пропуск. Юношата на „червените“ бе оставен непокрит и веднага стреля, но Черниаускас майсторски спаси. В заключителните минути на полувремето и Лъчезар Котев можеше да намали резултата, но уцели тялото на противников играч. През второто полувреме темпото на игра спадна значително. ЦСКА натискаше своя противник, но без да създава положения пред вратата на Георгиев. Армейците изпълниха няколко ъглови удара, който не затрудниха защитата на Витоша. В 76-ата минута Тиаго даде хубав пас към Мауридис, но той стреля високо над гредата.