Локомотив Пд – Славия 2 : 4

Славия замина за Анталия

slavia-3В експериментален състав Славия постигна лесна победа с 4:2 като гост срещу Локомотив в Пловдив в среща от втория кръг от Първа професионална лига. Още в петата минута Димитър Велковски подаде отляво към Цветелин Чунчуков. Той центрира по земя надясно почти успоредно на голлинията, като Джалилов не се намеси решително и не можа да изчисти. Топката попадна в Георги Йомов, който лесно я прати в мрежата зад Мартин Луков. След точно четвърт час игра при центриране от фаул отляво на Симеон Райков, топката се отби във Владислав Узунов, а след това срещна левия страничен стълб и Антонис Стериакис улови кълбото. В 22-ата минута носителите на купата на България проведоха бърза контраатака, топката попадна отляво в Галин Иванов. Атакуващият халф комбинира с Георги Йомов, който с удар в долния ляв ъгъл на Луков удвои аванса за Славия. Само четири минути по-късно Емил Мартинов закачи Филип Михалевич в наказателното поле и главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа, която беше реализирана от Симеон Райков. През втората част столичани достигнаха до нови два гола. В 64-ата минута след сгрешено подаване в отбора на домакините в средата на терена, Галин Иванов открадна топката и комбинира с Александър Александров. Двамата играчи на „белите“ направиха двойно подаване, като Иванов с прецизен удар направи резултата 3:1. Само четири минути след това Славчо Шоколаров отне топката, като си поведе бързо и с удар от границата на пеналта увеличи аванса за Славия на три попадения. В 88-ата минута удар на Умарбаев от фаул срещна напречната греда на вратата на гостите. В добавеното време Парвиз Умарбаев центрира отляво, Бирсент Карагарен стреля с глава, но Стериакис отби удара му, а Димитър Илиев с добавка оформи крайното 2:4. След този успех Славия има актив от 4 точки след два кръга, докато Локомотив все още няма спечелена точка.