България – Норвегия 1 : 0

България – Ейре   1 : 3

bulgariaНационалният отбор на България надхитри Норвегия и вече е едноличен лидер в своята група 3 от лига „С“ в новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Единственият гол беше дело на резервата Радослав Василев с глава. Таранът на Черно море беше точен с красиво попадение в 59-ата минута, като вдигна на крака около 10 000 зрители на стадион „Васил Левски“. Тимът на Петър Хубчев, който имаше множество проблеми преди мача и през първата част от двубоя, игра отново много мъжки, като колектив, борейки се за всяка топка, а накрая и късметът беше с „лъвовете“. Вратарят Пламен Илиев пък във втори пореден мач беше на висота, като запази вратата на „трикольорите“ суха. Гостите завършиха срещата с 10 души, тъй като Нордтвайт беше изгонен в 88-ата минута. Целият тим на „лъвовете“ заслужава аплодисменти за сърцатата игра, такива отборът получи веднага след последния съдийски сигнал.
България има вече шест точки, а след месец приема и третия съперник в групата – Кипър, след което ще върне визитата на скандинавците, които останаха с 3 точки. Норвежците победиха с 2:0 Кипър на старта.