Кипър – Словения 2 : 1

Кипър – Словения   2 : 1

cyprusСлед като българският национален отбор победи Словения с 2:1 като гост, това направи и Кипър, но като домакин. Островната държава също спечели с 2:1, а следващият двубой на тима е гостуване в София на 13 октомври. Всичко голове в срещата паднаха след почивката. Словенците откриха резултата чрез Берич в 54-ата минута, но Сотиру изравни в средата на втората част. Минута преди края Стоянович си отбеляза автогол с глава и с голяма доза късмет Кипър стигна до победата. България е лидер в група 3 на дивизия „C“ с шест точки, Норвегия и Кипър имат по три, а словенците са без точка. В двубой от група 4 на дивизия „D“ Лихтенщайн постигна успех с 2:0 в домакинството на Гибралтар. В тази група Македония е с пълен актив от шест точки.