Саша Зверев спря похода на шампиона от Пекин

Зверев победи Фонини и се класира за ¼ финал на Ролан Гарос

alex-zverev-Александър Зверев започна с победа участието си на Мастърс турнира в Шанхай, след като спечели битката срещу шампиона от Пекин Никилоз Басилашвили със 7-5 6-4. Саша, който е носител на три титли от сериите „АТР 1000“, продължава срещу Алекс де Минор, който победи Беноа Пер с 6-4 6-3. Тенисистът от Грузия загуби първото си подаване, но не позволи опонентът му да се откъсне в резултата и осъществи рибрейк – 1-1. Последваха няколко бързи гейма, а в осмия Саша спаси три точки за пробив – 4-4. Разиграванията станаха дълги, като Зверев също пропусна възможност за късен брейк. В самия край обаче германецът нанесе решителния си удар за 7-5. Басилашвили взе трудно първия си сервис гейм в началото на втория сет –  показателно и за това какво го очаква в следващото му подаване. Шампионът от Пекин инициираше темпови разигравания, но Зверев се защитаваше добре. При 1-1 Николоз изостана 0-40 и спаси два брейкбола, но на третия сбърка дроп шот – 1-2. Германецът затвърди за 3-1 и започна да сервира все по-добре, като чак в осмия гейм имаше затруднения, когато подава, но се измъкна – 5-3. В десетия Зверев сервираше за мача, поведе 40-15, а на първия мачбол съперникът му изкара форхенд и се оформи крайното 6-4.