Италия – Украйна 1 : 1

Италия – Босна и Херцеговина   2 : 1

ItalyНационалният отбор по футбол на Италия продължава да буксува под ръководството на Роберто Манчини. “Скуадра адзура” записа пети пореден мач без победа на сметката си, като направи 1:1 в контролна среща с Украйна, играна на стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа. Всъщност тимът има само една победа откакто Манчини застана начело с 2:1 над Саудитска Арабия. Тази вечер домакините изиграха нелош мач, но отново не успяха да материализират превъзходството си, като вина за това има и вратарят на Украйна Андрей Пятов, който направи няколко страхотни спасявания. Италия поведе с гол на Федерико Бернардески в 55-ата минута, но съперникът изравни в 63-ата минута чрез Руслан Малиновски и този резултат се запази до края.