Полша – Португалия 2 : 3

Португалия – Италия   1 : 0

portugalПортугалия се утвърди като лидер в група 3 на Лига „А“ в новия турнир на УЕФА – Лига на нациите. Европейският шампион от 2016 година надви с 3:2 като гост Полша и вече има 7 точки, докато поляците останаха на второ място с 3. На старта „мореплавателите“ победиха Италия, а „дружина полска“ направи равенство с „адзурите“, които засега са на дъното в групата. Домакините откриха чрез Кшищоф Пьонтек в 18-ата минута с глава. Попадението бе първо за нападателя с екипа на националния отбор. Андре Силва изравни в 31-ата минута. В 43-ата пък Камил Глик си вкара автогол. В началото на втората част Бернардо Силва смълча трибуните с трето попадение за европейските шампиони, но Якуб Блашчиковски върна един гол за поляците в 77-ата.