Англия шокира Испания на контраатака

Anglia-IspaniaАнглия изненада Испания с много директен и ефективен футбол и красиви голове, с които победи с 3:2 в Севиля лидера в Група 4 на Лига „А“. Това бе първа домакинската загуба на „Ла Роха“ в официален двубой от 15 години насам и първи успех на „трите лъва“ в Испания от 1987 година. Селекцията на Гарет Саутгейт взе аванс от три гола до почивката след две попадения на Рахийм Стърлинг (16', 38') и едно на Маркъс Рашфорд (29'). С две асистенции пък се отличи Хари Кейн. След почивката Пако Алкасер (58') върна едно попадение, а испанците не получиха дузпа в 63-тата минута, когато Джордан Пикфорд задържа Родриго в наказателното поле. В 97-ата минута Серхио Рамос оформи крайния резултат. До момента „трите лъва“ имаха само една точка в Група 4 след нулевото равенство с Хърватия в петък. Испания записа първа загуба под ръководството на Луис Енрике, но въпреки това отборът остава на върха в класирането в тази група с актив от шест точки. Така двата тима си размениха по един успех, след като преди малко повече от месец „Ла Фурия“ победи с 2:1 на „Уембли“.