Финландия – Гърция 2 : 0

Финландия – Гърция   2 : 0

sport-Finlandia-GurciaФинландия продължава с впечатляващото си представяне в Група 2 на Лига „С“ на турнира Лига на нациите. Скандинавците надиграха с 2:0 на свой терен Гърция и записаха четвърта победа от четири мача в групата. По този начин Финландия събра 12 точки, а на второ място остава Гърция с 6 точки. Унгария е на трето място в групата с 4 точки, а на последната позиция е тимът на Естония, който тази вечер се пребори за първите си голове в турнира и първата си точка. Още в първата минута на второто полувреме домакините от Финландия наказаха неразбирателство в отбраната на „елините“ и Пири Сойри с удар от близко разстояние даде аванс на „Суоми“ в резултата. Победата затвърди Глен Камара с попадението си в 89-ата минута. Главната заслуга за този гол обаче бе на Робин Лод, който на десния фланг направи за смях двама гръцки футболисти, след което асистира на заелия позиция в наказателното поле на гостите Камар.