Преди Осиек – ЦСКА-София

CSKA18ЦСКА победи Етър с 3:0 и се изравни с Левски по точки на второто място в Първа лига. Двата отбора имат по 28 точки и изостават на точка след лидера Лудогорец. „Червените“ постигнаха рутинна победа,без да влагат максимум усилия. Двубоят не предложи особени вълнуващи футболни мигове за около 7000 зрители, които присъстваха по трибуните на стадион „Българска армия, но края публиката изпрати с аплодисменти играчите, доволна от комфортната победа. ЦСКА се представи солидно в защита, но в офанзивен план не създаде почти нищо запомнящо се. Божидар Чорбаджийски откри резултата в полза на „червените в 28-а минута. Защитникът реализира с глава след центриране от корнер на Тиаго. Две минути по-късно Рубен Пинто изпусна най-чистото положение в мача, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него. Четири минути след подновяването на играта Жоржиньо намери добре топката от движение пред границата на наказателното поле и отбеляза втори гол за „армейците“. Вторият гол приключи интригата в мача и до края „червените“ спокойно доиграха мача, а шест минути преди края резервите Евандро и Кирил Десподов изработиха трети гол за ЦСКА. Бразилецът проби в наказателното поле и върна топката към Десподов, който без забавяне я прати в мрежата за крайното 3:0.