Барселона – Реал Мадрид 5 : 1

Барселона – Леонеса   4 : 1

BARCAОтборът на Барселона счупи на парчета Реал Мадрид с шумно 5:1 в суперсблъсък от десетия кръг на Ла Лига. Дори без Лионел Меси съставът на Ернесто Валверде показа мощ в атака и с изключение на един колеблив четвърт час от мача не остави съмнение в превъзходството си. Филипе Коутиньо даде начало на головия празник на “Камп Ноу” с попадение в 11-ата минута. Луис Суарес беше големият кошмар за “белите” с хеттрик, натрупан с голове в 30-ата от дузпа, 75-ата и 83-ата. Артуро Видал оформи крайния резултат в 87-ата минута. Точен за мадридчани беше Марсело (50). Тази разочароваща за Реал загуба на практика реши съдбата на треньора Юлен Лопетеги. Барселона се върна на първата позиция и увеличи дистанцията от Реал Мадрид на седем точки, като „лос бланкос“ падат все по-надолу в класирането.