Септември – Лудогорец 1 : 4

ludogorecОтборът на Лудогорец надви Септември с 4:1 като гост в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Въпреки че изоставаха на почивката с 1:0, „орлите“ постигнаха пълен и най-вече убедителен обрат срещу столичани. Попадението за домакините вкара Асен Чандъров още в седмата минута. В 46-ата минута Лудогорец изравни чрез Якуб Шверчок. Калудиу Кешерю поведе „орлите“ напред в 74-ата минута, засичайки остро центриране на Натанаел. Четири минути по-късно отново Кешерю бе точен за своя тим. В самия край на редовното време Вандерсон също се разписа след страхотен извеждащ пас на Марселиньо. Така Лудогорец измести Левски от първото място и записа седми пореден успех. Септември пък продължи негативната си серия и инкасира десета поредна загуба в шампионата. Българският шампион може да се похвали и с това, че притежава най-солидната атака в Първа лига. „Орлите“ изпревариха Левски по този показател и вече са реализирали 28 гола срещу 27 за „сините“.