Тотнъм – Манчестър Сити 0 : 1

Лион – Манчестър Сити   2 : 2

city-agueroШампионът на Англия Манчестър Сити е новият лидер във временното класиране в Премиър лийг. „Гражданите“ стигнаха до успех с 1:0 при гостуването на Тотнъм на „Уембли“ в последния двубой от 10-ия кръг и изместиха от върха Ливърпул, като и двата тима имат по 26 точки. Тотнъм остана пети с 21. Победата на водения от Джосеп Гуардиола тим донесе Риад Марез в 6-ата минута. През второто полувреме Ерик Ламела можеше да изравни, но негов удар отблизо мина над вратата. Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино направи само една промяна в състава спрямо този от успеха над Уест Хам, като е предпочете Муса Дембеле на мястото на Хари Уинкс. Колегата му от Манчестър Сити пък извърши две корекции в състава спрямо предходния мач на тима срещу Бърнли. Рахийм Стърлинг и Кайл Уокър се завърнаха за сметка на Венсан Компани и Лерой Сане. Двубоят на „Уембли“ започна с минута мълчание в памет на жертвите на въоръжени конфликти, както и на трагичната гибел на собственика на Лестър, който загина в катастрофа с хеликоптер. Мачът се изигра на много лош терен, тъй като само ден по-рано съоръжението прие двубой от американската NFL.