ЦСКА – Витоша Бистрица 3 : 1

Славия – ЦСКА-София   1 : 2

cskaЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след рутинна победа над Витоша Бистрица с 3:1. Старши треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи седем промени в състава в сравнение с равенството срещу Берое през уикенда. В игра се завърна бразилецът Жеферсон, който лекува контузия от август насам. „Червените“ отново не впечатлиха с играта си, но методично стигнаха до успеха, като с два гола през второто полувреме се отличи влезлият като резерва Али Соу. На стадион „Българска армия“ ЦСКА поведе в 15-а минута с гол на Рубен Пинто, който получи топката от Едвин Джеси и с удар от движение от 25 метра по тревата изненада вратаря на Витоша за 1:0. До почивката Кирил Десподов можеше да се разпише, но на два пъти не намери вярното продължение на атаката. След почивката Ел Маестро смени неубедителния Мауридес с Али Соу и тази промяна даде резултат. Соу вкара два идентични гола след асистенции на Кирил Десподов в рамките на две минути и подсигури класирането на „червените“ за четвъртфиналите. В 74-а минута Десподов проби от ляво и центрира към Соу, който засече топката в мрежата. Две минути по-късно при подобна атака Десподов подаде на Соу и той вкара втория си гол в мача. В добавеното време Витоша стигна до почетен гол. Точен след разбъркване в наказателното поле бе Михаил Минчев.