Манчестър Сити – Саутхямптън 6 : 1

Лион – Манчестър Сити   2 : 2

city-agueroЗа първи път през сезона Манчестър Сити еднолично поведе класирането в Премиър лийг, след като разгроми Саутхамптън с 6:1 на “Етихад” в среща от 11-ия кръг. Така шампионите се възползваха от съботното равенство на Ливърпул срещу Арсенал и вече имат 2 точки аванс. След седмица идва ред на градското дерби с Манчестър Юнайтед. Тимът на Джосеп Гуардиола не даде никакъв шанс на отбора от Южна Англия, след като още до 18-ата минута му водеше с 3:0. На равен интервал от време паднаха първо автогол на Уесли Хут (6’), последван от попадения на Серхио Агуеро (12’) и капитана Давид Силва (18’). В 30-ата Дани Ингс намали от дузпа, но още преди почивката Рахим Стърлинг направи 4:1. След почивката английският национал реализира ще един гол в 67-ата минута, а в последната Льорой Сане докара нещата до 6:1.