Челси – Кристъл Палас 3 : 1

Уулвърхямптън – Челси   2 : 1

CHELSEAЧелси не допусна грешка в лондонското дерби с Кристъл Палас. „Сините“ спечелиха с 3:1 на “Стамфорд Бридж” и се изкачиха на второ място в класирането. Те имат равен брой точки с третия Ливърпул, но са с по-добра голова разлика, като изостават с две точки на лидера Манчестър Сити. След много трудно начало на сезона Алваро Мората започна все по-често да бележи. Испанецът днес се отчете с два гола и има четири попадения в последните четири мача от Висшата лига. Мората откри резултата в 32-ата минута и направи 2:1 през второто полувреме. Палас изравни в началото на втората част чрез Андрос Таунзенд. Сари обаче пусна в игра Еден Азар и веднага след това, тимът му поведе, а малко по-късно Педро направи 3:1 и сложи край на интригата.