Ботев взе дербито за Пловдив, Неделев с феноменален гол

BOTEVОтборът на Ботев (Пловдив) нокаутира Локомотив (Пловдив) с 2:0 на „Лаута“ в дербито от 18-ия кръг на Първа лига. Герой в битката на Пловдив стана Тодор Неделев, който асистира за първото попадение, а после записа името в историята с феноменален гол от 50 метра, който ще се помни вечно под тепетата. Той матира Мартин Луков в 67-ата минута, а преди това Кристиан Димитров бе дал аванс на гостите в 48-ата минута. Така „жълто-черните“ си върнаха на „смърфовете“ за поражението с 0:1 на „Коматево“ от първия мач, изравниха победите в дербито срещу градския противник, като двата имат вече по 39 победи от 108 мача в първенството, а най-важното е, че Ботев се изкачи на четвърто място в шампионата. „Канарчетата“ вече са с актив от 32 точки, като изпревариха Берое, който само преди пет дни имаше предимство от четири точки. Третата поредна загуба за „черно-белите“ пред техните фенове, в която не отбелязаха и гол, остави тима на девето място с 22 точки.