Байерн (Мюнхен) – РБ (Лайпциг) 1 : 0

Байерн (Мюнхен) – РБ (Лайпциг)   1 : 0

bayernС цената на много усилия Байерн (Мюнхен) пребори РБ (Лайпциг) с 1:0 у дома в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата и стопи до 6 точки изоставането си от лидера Борусия (Дортмунд). Франк Рибери реализира единствения гол в 83-ата минута. С равен актив с баварците е Борусия (Мьонхенгладбах), а в петък предстои директен сблъсък между съименниците в германския елит. В добавеното време реферът изгони по един играч от двата тима – Ренато Санчес и Щефан Илзанкер. През първото полувреме пък отборите си размениха по една греда. Гостите от Лайпциг по нищо не отстъпваха на шампионите и имаха своите шансове за гол. И при третата си визита на „Алианц Арена“ за първенство обаче те не завършват с 11 души и в крайна сметка все губят.