Уулвърхямптън отстрани Ливърпул в третия кръг за ФА Къп

0000398519-article2Уулвърхамптън победи Ливърпул с 2:1 и елиминира мърсисайдци в третия кръг на ФА Къп. Раул Хименес откри за домакините в 38-ата минута след груба грешка на Джеймс Милнър, в началото на втората част Дивок Ориги изравни, но не след дълго Рубен Невеш с мощен шут от около 30 метра изненада Симон Миньоле и донесе успеха на „вълците“. Само преди няколко седмици двата тима вече се срещнаха на „Молиню“ в двубой от Висшата лига и мърсисайдци се наложиха с 2:0. Днес обаче те бяха без почти всичките си звезди и логично загубиха. По този начин „червените“ отпаднаха и от втория домашен турнир, след като вече напуснаха надпреварата за Купата на Лигата. Уулвърхамптън пък затвърди добрите впечатления от началото на сезона и се класира за 4-ия кръг. Домакините бяха по-добрият отбор и не се огънаха дори в последните минути, когато в игра се появиха Мохамед Салах и Роберто Фирмино.