Атлетик Билбао – Севиля 1 : 3

Атлетик Билбао – Севиля   1 : 3

SEVILIAОтборът на Севиля взе солидна преднина в сблъсъка с Атлетик Билбао от 1/8-финала за Купата на Испания. Андалусийци спечелиха с 3:1 в гостуването си на “Сан Мамес” и с единия крак вече са в следващия етап на надпреварата. Гостите откриха резултата още в 9-ата минута, когато Франко Васкес с диагонален пас изведе Нолито в наказателното поле, а той технично прати топката във вратата за 0:1. В 40-ата минута гол на Атлетик бе отменен след употребата на ВАР заради засада на Ариц Адурис. По-лошото обаче бе, че ветеранът се контузи и напусна терена принудително. Все пак домакините изравниха резултата в мача в 49-ата минута, когато след центриране от корнер Микел Сан Хосе с глава прати топката във вратата. Радостта на “Лъвовете” обаче бе кратка и в 53-ата минута Севиля си върна преднината. Нолито се възползва от грешка при изнасянето на топката, отне и подаде извеждащ пас за Андре Силва, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:2. В 77-ата минута гостите решиха всичко в своя полза. Висам Бен Йедер получи на границата на пеналта и с безпощаден удар прати кълбото в мрежата за крайното 1:3.