Леванте – Барселона 2 : 1

levanteЛеванте победи Барселона с 2:1 в първия мач между двата тима от 1/8-финала за Купата на Испания. Макар да допуснаха първата си загуба от 8 мача насам, каталунците извадиха голям късмет, че си тръгнаха от Валенсия с минимално поражение и с гол на чужд терен. Домакините бяха по-добрият отбор в мача и заслужаваха да спечелят доста по-убедително. Те поведоха с два гола чрез Ерик Кабако в 4-ата и Борха Майорал в 18-ата минута, като пропуснаха още няколко прекрасни възможности, а вратарят Яспер Силесен бе един от големите герои за гостите с чудесните си спасявания. Барса пък до голяма степен разочарова с представянето си с доста мудни действия в предни позиции и твърде малко добри положения за гол. Все пак късметът се усмихна на гостите, които се добраха до ценното попадение в 85-ата минута, когато Филипе Коутиньо реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Суарес.