Бетис – Реал Мадрид 1 : 2

Реал Мадрид – Леганес   3 : 0

REAL 2017Реал Мадрид спечели труден и драматичен успех с 2:1 при гостуването си срещу Бетис в двубой от 19-ия кръг в испанския шампионат. В 13-ата минута гостите поведоха в резултата след точен удар на хърватина Лука Модрич в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Пау Лопес. Попадението беше прегледано от главния съдия Алехандро Гонсалес заради съмнения за засада на Карим Бензема в самото начало на атаката на „белите“. В самия край на първата част френският нападател Бензема получи контузия и след почивката беше заменен от Кристо Гонсалес. Бетис натисна своя противник, но не успя да достигне до изравнително попадение още в първите минути на второто полувреме. С търпелива игра в атака „зелено-белите“ достигнаха до изравняване в 67-ата минута. Серхио Каналес беше изведен отлично от Джовани Ло Селсо и технично преодоля вратаря Кейлор Навас, разписвайки се във вратата на европейския клубен шампион. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но главният рефер Гонсалес призна гола след консултация с видео асистент съдията. В 88-ата минута Дани Себайос от фаул се разписа за 2:1 в полза на „белите“. Бившият футболист на Бетис показа уважението си към отбора от Андалусия и не се зарадва при попадението. След минималния си успех столичани са на четвърто място в класирането с актив от 33 точки, докато Бетис заема седмата позиция в Примера дивисион с 26 спечелени точки.