Тотнъм – Манчестър Юнайтед 0 : 1

Тотнъм – Манчестър Юнайтед   0 : 1

manchester-uniteds-spanish-midfielder-jМанчестър Юнайтед постигна шестата си поредна победа във всички турнири под ръководството на новия си мениджър Оле Гунар Солскяр. В дербито от 22-ия кръг във Висшата лига „червените дяволи“ спечелиха с 1:0 при гостуването си срещу Тотнъм в дербито от 22-ия кръг в английския шампионат. На „Уембли“ норвежецът Солскяр подобри рекорда на Сър Мат Бъзби от пет последователни успеха начело на Юнайтед, поставен през август и септември 1946 година. Гол на Макръс Рашфорд след асистенция на Пол Погба в самия край на първата част осигури успеха в полза на 20-кратните шампиони на Англия. След почивката „шпорите“ изпуснаха многобройни положения за гол, като неубедителни в наказателното поле последователно бяха Хари Кейн, Деле Али и Сон Хюн-мин. Вратарят на гостите Давид де Хеа също се намеси отлично на няколко пъти и спаси съотборниците си от получаването на попадение. На двубоя в Лондон присъства бившият нападател на двата отбора Димитър Бербатов. След петия си пореден шампионатен успех „червените дяволи“ имат актив от 41 точки на шестото място в класирането, изравнявайки се с Арсенал, който е с по-добра голова разлика. Тотнъм остава на третата позиция във Висшата лига до момента с 48 спечелени точки.