Петра Квитова разби Ашли Барти и е втората полуфиналистка на АО 2019

petra-kvitova-my-hand-will-never-be-100-but-i-don-t-worry-Петра Квитова се класира за втори път след 2012 година за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 8 чехкиня победи 15-ата в схемата представителка на домакините Ашли Барти с 6:1, 6:4 за 68 минути и изравни най-доброто си представяне на „Мелбърн Парк“. Това стана малко повече от две години след бруталното нападение срещу нея от крадец, който нахлу в дома й я прободе в лявата ръка. 28-годишната Квитова стартира силно и след ранен пробив поведе с 3:0, а след това направи нова серия от три поредни гейма, за да вземе първия сет. Втората част беше много по-оспорвана и равностойна, като Петра трябваше да спасява по един брейкбол във втория и в четвъртия гейм, но удържа. Тя успя да пробие за 5:4 при първия си шанс в сета и след това затвори мача при собствен сервис. Квитова пласира 25 печеливши удара срещу едва 8 на австралийката, което се оказа решаващо.