Рафаел Надал се класира за полуфиналите без загубен сет

nadalСветовният №2 Рафаел Надал се класира с лекота за полуфиналите на Australian Open, където ще се изправи срещу таланта от Гърция Стефанос Циципас. На 1/4-финалите Надал срази с 6:3, 6:4, 6:2 победилия в предния кръг Григор Димитров американец Франсис Тиафо. 11-кратният победител на „Ролан Гарос“ няма загубен сет в първите си 5 мача в Мелбърн тази година. Още от самото начало 32-годишният испанец пое контрола върху развитието на срещата. Рафа поведе с 3:0 и ранният пробив се оказа напълно достатъчен за спечелването на първия сет от страна на Надал. Вторият сет протече по подобен сценарий, като Надал проби в началото и задържа аванса си относително лесно, въпреки че в четвъртия гейм спаси два брейкпойнта – единствените, открили се пред американеца в целия мач. В третия сет Надал пак поведе с 2:0, а после направи нов пробив за 5:2 и със своя сервис след това сложи край на двубоя.