Фиорентина – Интер 3 : 3

Фиорентина – Интер   3 : 3

INTERRОтборите на Фиорентина и Интер сътвориха истинско голово шоу на „Артемио Франки“ в среща от 25-ия кръг на Серия „А“. Двата отбора завършиха наравно 3:3, а отборът от Флоренция заличи пасив от два гола, като последниото попадение дойде след доста спорна дузпа дълбоко в добавеното време. „Ла Виола“ поведе с автогол на Стефан Де Фрай в 17-ата секунда. Интер изравни много бързо с попадение на Матиас Весино в 6-ата минута. В 41-ата минута Матео Политано даде преднина на „нерадзурите“. През второто полувреме Иван Перишич бе точен от дузпа. Хърватинът вкара в 52-ата минута с премерен удар от бялата точка. В 74-ата минута Луис Муриел върна едно попадение с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. В петата минута на добавеното време главният съдия отсъди доста спорна дузпа за игра с ръка на Данило Д'Амброзио в наказателното поле. Намесата на ВАР не накара главният съдия да промени решението си и Джордан Верету отбеляза така ценното за Фиорентина трето попадение. Преди това Интер получи дузпа с ВАР, а гол на Фиорентина бе отменен отново след намесата на системата.