Григор се срина срещу 84-ия в света

00786608Григор Димитров загуби мача си от първия кръг на турнира от категория ATP 250 в Женева, след като преодоля квалификациите, в които взе участие по собствено желание. Негов съперник днес бе аржентинецът Федерико Делбонис, срещу когото хасковлията имаше две победи от два мача. 84-ият в световната ранглиста южноамериканец спечели с 1:6, 6:4, 6:2.

„Бях много, много доволен от представянето си, но във втория и в третия сет не успях да продължа по същия начин и не направих нещата така, както в първия…Честно казано, за мен има много позитиви. Седмицата беше добра. Тренирах здраво всеки ден, не съм имал никаква почивка. Направих основа за „Ролан Гарос“, където ще опитам да постигна по-добри резултати“, каза Димитров.
На турнира в Женева той игра за първи път под ръководството на новия си личен треньор Радек Щепанек. Свободното падане на Григор продължава.