Дел Потро продължава напред в Ролан Гарос, въпреки проблеми с коляното

DEL POTROАржентинецът Хуан Мартин дел Потро беше затруднен максимално от японеца Йошихито Нишиока, но все пак преодоля втория кръг на откритото първенство по тенис на Франция с победа с 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 6:2. Неговият следващ съперник е австралиецът Джордан Томпсън, който надви хърватина Иво Карлович с 6:3, 6:4, 6:7(2), 6:3. Дел Потро изпрати печеливш удар от форхенд след цели три часа и 46 минути на корта, с което сложи край на срещата. Поставеният под номер 8 аржентинец има два полуфинала на турнира, включително от миналата година, но през тази беше застрашен от отпадане доста по-рано. Двамата допуснаха много грешки на сервис в първия сет, преди 72-я в света Нишиока да спечели пробив, който задържа до самия край на частта. Шампионът от САЩ през 2009-а година обаче изравни резултата във втория сет след уинър от форхенд, след като топката закачи мрежата. 30-годишният Дел Потро повтори двата пробива от втория сет и в третия, с което поведе за първи път в мача, но 23-годишният Нишиока взе тайбрека в четвъртия сет с второто разиграване за ново изравняване. Това амбицира аржентинеца и той поведе с 5:2 в последния сет, след което дойдоха победният уинър и триумф с юмрук във въздуха.