Косово унижи България насред София

Kosovo-2-360x220Националният отбор на България записа една от най-срамните си страници в своята история, след като загуби с 2:3 от Косово в европейската квалификация за Евро 2020 насред стадион „Васил Левски“. Историческият първи успех в кратката футболна история на косоварите дойде в 92-ата минута. Първо Рашица даде аванс на „жълтите“ в 7-ата минута. Ивелин Попов (43) и Кристиян Димитров (55) донесоха пълен обрат за „лъвовете“, но гостите шокираха българите с попадения на Муричи (64) и Рашани (92). Така „лъвовете“ за първи път в своята историята останаха без победа в първите четири мача от европейска квалификация. Тимът на Бала има само две точки от четири мача, като великотърновецът имаше малшансът да дебютира с две поражения начело на представителния ни състав. При Петър Хубчев отборът врътна две равенства с Черна гора в София (1:1) и с днешния съперник Косово в Прищина (1:1). Идването на Красимир Балъков трябваше да промени нещата в положителна посока, но краткото време за подготовка явно не се оказа достатъчно, като с Чехия отборът записа първата си загуба с 1:2, а сега записа и второ поражение от Косово (2:3), което влезе в историята.