Андора – Франция 0 : 4

Андора – Франция   0 : 4

FRANCEСветовният шампион Франция бързо се съвзе от поражението с 0:2 от Турция в европейските квалификации. Тази вечер „Петлите“ се върнаха на победния път, като се наложиха с 4:0 в гостуването си на аутсайдера в група „Н“ Андора. В 11-ата минута гостите организираха бърза контраатака, Мбапе получи пас на скосорст, излезе очи в ачи с вратаря и технично копна топката над плонжа му за 0:1. В 30-ата минута Франция удвои преднината си. При едно центриране в наказателното поле защитник на домакините не се намеси добре и прати топката в краката на Товен, който с едно докосване подаде за Бен Йедер, а той без забавяне отправи удар и въпреки намесата на вратаря, кълбото се озова в мрежата. В 45-ата минута Пол Погба отправи изстрел от границата на пеналта, но не успя да затрудни вратаря. В добавеното време падна и трети гол за Франция. Мбапе получи пас в наказателното поле и прати елегантно центриране към Тован, който с акробатичен удар с гръб към вратата вкара красив гол за 0:3. В 60 минута гостите вкараха четвърти гол. При едно центриране от корнер Зума стреля с глава, ударът му бе блокиран, но при добавката той отблизо вкара в опразнената врата. Така Франция прибави три точки в актива си, като вече има 9. Със същия актив са и Турция и Исландия, така че битката за първите две места се очертава да бъде жестока. Андора продължава да няма гол в мач срещу „Петлите“. Домакините остават на дъното с нулев актив.