Шампионът Чили започна убедително

SPORT_KOLUMBIA_CHILIДействащият шампион в Копа Америка Чили тръгна с разгром похода си за защита на титлата. Чилийците победиха убедително на старта в група С Япония с 4:0, като двубоят се изигра на стадион “Мурумби” в Сао Пауло. Нищо в началото на срещата не предвещаваше такава тежка загуба за японците, които стояха равностойно на именития си съперник. Чилийците стигнаха до откриване на резултата едва в края на първото полувреме, когато Елик Пулгар се разписа с глава след изпълнение на корнер. През втората част Едуардо Варгас удвои в 54-ата минута. Играта отново се изравни, като японците създадох доста работа на вратаря на Чили. С два късни и бързи голове (82, 83) на Алексис Санчес, който не беше вкарвал от януари насам, и отново на Едуарго Варгас Чили оформи крайното 4:0.