Испания спечели Евро 2019 за младежи

ISPANIA MLИспания е новият европейски шампион за младежи. На финала в Удине съставът на Хосе Луис де ла Фуенте победи с 2:1 Германия и си отмъсти на Бундестима за поражението с 0:1 в спора за титлата преди две години. Фабиан Руис откри резултата в 7-ата минута, а в 69-ата Дани Олмо затвърди успеха на иберийците. Германия отбеляза почетно попадение чрез Надим Амири в 88-ата минута. Испания стартира турнира със загуба от домакина Италия (1:3), но след това доминираше срещу всеки от съперниците си. В груповата фаза Ла Роха се справи с Полша и Белгия, на полуфиналите разгроми с 4:1 Франция, а днес триумфира и във финалния сблъсък. За най-добър играч на турнира беше избран Дани Себайос, а голмайстор стана Лука Валдшмит със 7 попадения. Новите шампиони бяха наградени от Андреа Пирло.