Бразилия – Аржентина 2 : 0

Бразилия – Аржентина   2 : 0

brasilБразилия се класира на финал в Копа Америка след победа с 2:0 срещу Аржентина в Бело Оризонте, като попаденията за домакините на турнира вкараха Габриел Жезуш и Роберто Фирмино в двете полувремена. Жесуш даде преднина на бразилците след 19 минути игра, когато Фирмино центрира ниска топка към непокрития нападател и той я засече от близко разстояние за 1:0. Двамата комбинираха отново на контраатака в 71-та минута, като този път Жезуш свърши трудната работа и остави на Фирмино само да довкара топката на опразнената аржентинска врата. Аржентина няма победа над Бразилия на голям турнир от 2005-а година насам, а и днес „гаучосите“ не изглеждаха в състояние да помрачат настроението на 52-те хиляди на „Минейрао“. Серхио Агуеро все пак изпрати удар с глава в гредата през първото полувреме, а Лео Меси шутира в напречната 11 минути след началото на второто. Бразилците, които имат две загуби в 42 мача под ръководството на Тите, ще играят на „Маракана“ в неделя срещу Перу или действащия шампион Чили.