Холандия – Швеция 1 : 0

Холандия – Швеция   1 : 0

HOLANDIAДалечен изстрел на Джаки Грунен изпрати европейските шампионки по футбол Холандия на финала на Световното за жени. Холандките се наложиха над Швеция с 1:0 след продължения, като решителния гол дойде в 99-ата минута. За лалетата това е първо участие в битка за световната титла по футбол при жените. Изстрелът на Грунен беше малко извън наказателното поле, направи лек рищошет и влезе прецизно в долния десен ъгъл на вратата на Швеция. Така финалът при дамите в неделя е Холандия- САЩ. Мачът беше истинско зрелище и двете вратарки наистина имаха много работа през всичките 120 минути. Швеция беше по-смелият и по-креативен отбор преди почивката, но така и не намериха начин да преодолеят вратарката Сари ван Веенендаал. Капитанката на оранжевите с вещина спасяваше, а в края на полувремето отби над гредата буквално с върха на пръстите си удар на Лина Хуртиг. През второто полувреме холандския отбор трябваше да се лиши отЛийке Мартенс заради травма на пръста. Шведките удариха и греда 10 минути след началото на второто полувреме чрез защитничката Нила Фишер. Но малко по-късно и холандките им върнаха жеста чрез голмайсторката си с 60 гола на международната сцена Вивиане Миедема. Ударът й се отби в горната греда за щастие на шведската вратарка Хедвига Линдал. Линдал направи още едно фамозно спасяване в добавеното време на мача, отново при удар на Вивиане Миедема.