САЩ – Бразилия 3 : 2

САЩ – Бразилия   3 : 2

изтеглен файлОтборът на САЩ защити титлата си в Лигата на нациите по волейбол за жени, след като надделя над Бразилия с 3:2 гейма на финала на турнира в китайския град Нанцзин. Американките преодоляха колеблив старт и стигнаха до драматичен обрат, за да триумфират и във второто издание на надпреварата. Бразилките имаха превъзходство през първите два гейма, но американките отвърнаха с категоричен успех в третата част. Южноамериканките започнаха по-добре в четвъртия гейм и имаха аванс до 14:12, след което момичетата на легендата Карч Кирали направиха серия от 7:1 точки, за да стигнат до 19:15 и запазиха преднината си, за да изравнят резултата. В тайбрека бразилките стартираха с преднина от 4:2, но след нова серия от 6:1 точки САЩ взе аванс от 8:5 при техническото прекъсване. Бразилия намали до 10:11, но в последствие американките отново дръпнаха с 14:11. Те пропуснаха първите си два шанса да затворят мача, но при третия блокадата на съперника допусна грешки с докосване на антената от Ана Да Силва и това донесе триумфа на тима на Кирали. Андреа Дрюс завърши с 33 точки за победителките, а Келси Робинсън добави 15. За южноамериканките Габриела и Лорене Тейшейра се отличиха с по 16 точки.