Левски – АЕК 0 : 4

levskiЛевски отпадна безславно от европейските турнири след унизителна загуба с 0:4 от АЕК Ларнака на реванша. „Сините“ инкасираха общо седем гола в двата мача и приключиха участието си във втория квалификационен кръг на Лига Европа с общ резултат 0:7. И четирите гола за гостите от Кипър на тихия „Vivacom Arena Георги Аспарухов“ реализира капитанът Иван Тричковски. Двубоят се игра без публика заради наказание на домакините, като на трибуните бяха допуснати около 300 деца, както и 30-ина привърженици от Кипър. Двубоят започна лошо за домакините, след като още в първата минута халфът Хали Тиам се контузи и малко по-късно бе сменен от Илия Юруков. Левски опита да вкара ранен гол, с който да върне интригата и в 3-а минута новото попълнение Найджъл Робърта бе изведен от Найденов, но стреля право в ръцете на вратаря. Гостите поведоха в 5-а минута с гол от дузпа и рано-рано приключиха минималната интрига в мача. Яну получи топката в наказателното поле и бе повален от Мартин Райнов, а от бялата точка капитанът Иван Тричковски не сгреши – 1:0 за АЕК. Гостите продължиха да контраатакуват опасно и при една такава бърза акция от дясно Тричковски получи топката в удобна позиция от Яну и от движение не остави шансове на Миятович за 2:0. В 75-а минута Иван Тричковски бе изпуснат от Мартин Райнов и с удар от въздуха вкара третия си гол след центриране от фаул. Седем минути по-късно Акоран проби в наказателното поле и върна топката към връхлитащия Тричковски, който за четвърти път наказа безпомощната защита в синьо за крайното 4:0.