Осиек – ЦСКА 3 : 4

Преди Осиек – ЦСКА-София

CSKA18ЦСКА продължава напред в Лига Европа, след като острани хърватския Осиек. Футболистите на Люпко Петрович продължават напред след 4:3 при дузпите. Армейците спечелиха с 1:0 в София, но в реванша отстъпиха с 0:1, а при дузпите показаха здрави нерви и се класираха за третия квалификационен кръг. Там съперник ще бъде Заря (Украйна). Първата среща е на 8 август в България. В 28-ата минута хърватите поведоха, след като Майсторович надскочи Нуно Томаш и с глава прати топката в близкия ъгъл на Черниаускас. В третата минута от допълнителното време на първото полувреме Нуно Томаш прати топката в мрежата на Осиек, но попадението бе отменено поради засада. ЦСКА получи златен шанс да реши нещата в своя полза в 105-ата минута, но Али Соу пропусна останал сам срещу вратаря. В 110-ата минута Тони Уот нахлу в наказателното поле и бе съборен от Шутело, но съдията Роберт Шьойгенхофер даде знак играта да продължи.