Спартак Търнава – Локомотив Пловдив 3 : 1

Преди Локомотив Пд – Спартак (Търнава)

loko pldНосителят на купата на България през миналия сезон Локомотив Пловдив се класира изключително драматично за третия квалификационен кръг в Лига Европа. „Черно-белите“ загубиха с 1:3 като гости срещу Спартак Търнава, но след победата си с 2:0 преди седмица продължават напред след повече отбелязани голове на чужд терен. В 16-ата минута Филип Дангубич насочи с глава във вратата центриране на Ловат от левия фланг, давайки аванс за словаците. В 35-ата минута, при бърза контра за пловдивчани, Захуменски направи груба грешка, която опита да поправи, задържайки излизащия очи в очи с Русов – Ален Ожболт. Главният съдия Ерик Ламбрехтс от Белгия показа червен картон на Тимотей Захуменски и домакините останаха с човек по-малко. В 52-ата минута Спартак заличи изоставането си от два гола след попадение на Богдан Митря от дузпа. До 11-метровия наказателен удар се стигна след нарушение на Дейвид Малембана в наказателното поле, а капитанът Митря реализира хладнокръвно от бялата точка. Домакините достигнаха до третия си гол в 71-ата минута. Негов автор стана Рафаел Таварес, който се разписа след центриране и грешка в защитата на „черно-белите“. Само три минути след това Локомотив достигна до решителния гол, който класира отбора в третия квалификационен кръг в Лига Европа. Ален Ожболт вкара във вратата на Спартак с глава след пробив и асистенция на Бирсент Карагарен. В следващия кръг на Лига Европа отборът от Пловдив ще играе срещу френския Страсбург.