Локомотив (Пловдив) – Страсбург 0 : 1

loko_plovdivЛокомотив (Пд) загуби с 0:1 от Страсбург в първия мач между двата тима в третия квалификационен кръг за Лига Европа. Домакините играха с човек по-малко повече от 80 минути след червения картон на Йосип Томашевич в началото на срещата, а имаха и претенция за дузпа. Бурно подкрепяни от своите фенове, създали колоритна атмосфера футболистите на Локомотив (Пд) се хвърлиха здраво в двубоя. В 8-ата минута Анте Аралица се отзова на опасна позиция, но топката бе изчистена от бранителите на съперника. Две минути по-късно Йосип Томашевич получи директен червен картон, след като изтърва Нуно да Коща и го фаулира пред наказателното поле на своя тим. Останали с човек по-малко домакините се разколебаха и допуснаха гол. Негов автор стана Стефан Митрович, пронизал с глава вратата на „черно-белите“ след центриране от фаул в 13-ата минута. В 39-ата минута локомотивци поискаха дузпа за игра с ръка на Жонас Мартен в наказателното поле. игра с ръка в собственото си поле след центриране на Умарбаев. Съдията прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание във футбола и бе бурно освиркван от феновете. Две минути преди почивката Берсент Карагарен изведе Ален Ожболт на удобна позиция и словенецът вкара гол. Попадението обаче бе отменено, тъй като той се оказа в положение на засада.