Енерги (Котбус) – Байерн (Мюнхен) 1 : 3

bayernОтборът на Байерн (Мюнхен) не допусна изненада срещу Енерги (Котбус) в мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия и продължава напред след успех с 3:1 като гост. Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на Стадиона на приятелството в Котбус, а бившият национал Димитър Рангелов изведе домакините като капитан. Рангелов хвърли много сили и беше заменен в 74-ата минута. Байерн не остави никакво съмнение в превъзходството си, като в 13-ата минута гредата спаси домакините от попадение. Все пак резултатът беше открит в 32-ата, когато първо Кингсли Коман отправи удар с глава, стражът на Енерги Ленарт Мозер спаси, но при добавката Роберт Левандовски беше безкомпромисен. Резултатът се запази до почивката, а след паузата баварците стигнаха до удвояване на резултата в 65-ата минута чрез Коман, който се разписа с плътен удар по земя. Резултатът стана класически в 85-ата минута, когато след груба грешка при изнасянето на топката Леон Горетцка вкара след подаване на Серж Гнабри. В самия край домакините получиха право на дузпа, реализирана от Беркан Таз.