Англия победи Косово в голово зрелище

EnglandАнглия победи поредния си съперник в квалификационната Група „А“ и до голяма степен вече си подсигури класирането за Европейското първенство през следващата година. След като преди няколко дни „трите лъва“ отбелязаха четири гола на България, сега селекцията на Гарет Саутгейт разкъса Косово с 5:3. Двубоят на „Сейнт Мери“ започна шокиращо за домакините, тъй като Валон Бериша наказа груба грешка в отбраната на Англия и даде аванс на Косово още в 34-тата секунда. „Трите лъва“ обаче отговориха много бързо и до почивката вече водеха с 5:1 след попадения на Рахийм Стърлинг (8'), Хари Кейн (19'), автогол на Мергим Войвода (38') и дебютни голове на Джейдън Санчо (44', 45'). След почивката Косово се съживи, отбелязвайки две попадения в рамките на шест минути.  В 49-ата минута Бериша също се разписа за втори път днес, а в 55-ата Ведат Мурики намали до 3:5, след като изпълни точно дузпа. Хари Кейн пък пропусна 11-метров наказателен удар за домакините.