Черна Гора – Чехия 0 : 3

Черна Гора – Чехия   0 : 3

CHEHIAЧехия си върна второто място в нашата група “А” от европейските квалификации. Възпитаниците на Ярослав Силхави постигнаха класически успех с 3:0 над Черна гора в Подгорица. Попаденията за гостите отбелязаха Томаш Сучек в 54-ата, Лукаш Масопуст в 57-ата и Владимир Дарида от дузпа в 95-ата минута. Първото полувреме не пердвещаваше подобно развитие на нещата. Двата тима стояха сравнително равностойно, като дори домакините имаха по-добрите възможности за откриване на резултата. Чехия обаче реши всичко в своя полза през втората част. В 54-ата минута след центриране от фаул Сучек се извиси и с глава порази вратата за 0:1. Само три минути по-късно гостите нанесоха втори удар отново следстатично положение. Този път Масопуст бе изпуснат при едно центриране от корнер отляво и с мощен удар прати топката в мрежата за 0:2. В добавеното реме на срещата Чехия подпечата успеха си с трети гол. Алекс Крал бе спънат за дузпа в наказателното поле, а Дарида не сгреши от бялата точка за крайното 0:3. Така Чехия събра актив от 9 точки и се завърна на 2-ото място в групата. Черна гора пък остава на дъното на класирането с 2 спечелени точки до оммента.