Дунав – Славия 0 : 0

slavia-3Дунав и Славия завършиха наравно 0:0 в Русе. Домакините имаха повече положения за гол, но не успяха ги отбележат. През първото полувреме двата отбора играха предпазливо, като в последните минути домакините бяха по-активният тим. В 20-ата минута русенци изтърваха първото си най-добро положение – Ахмедов изведе Свилен Щерев, който шутира, но топката мина покрай левия страничен стълб. В 36-ата минута Лазаров центрира от ъглов удар, Ковачев стреля с глава, но вратарят Георги Георгиев извади топката от голлинията. В края на първото полувреме Чунчуков се оказа в добра позиция, стреля, но топката излезе в аут. След това и Дунав имаше възможност, но също пропусна. Домакините имаха претенции и за дузпа след единоборство между Емил Виячки и Стефан Христов, но съдията не показа бялата точка. През второто полувреме Дунав нападаше често, като изтърва няколко положения. При едно от тях – в 77-ата минута, Диян Димов шутира от точката на дузпата, но топката мина над вратата. В края на мача Славия пропусна чиста възможност – Славчо Шоколаров отправи далечен удар, с който изненада вратаря Макенджиев, но топката се удари в лявата греда. При добавката Емил Стоев пропусна да вкара.