Мирела Демира завърши десета във финала на скок височина на Световното първенство по лека атлетика

demirevaМария Ласицкене спечели третата си поредна световна титла в скока на височина. Рускинята стигна до златото с постижение от 2.04 метра. Второто място бе за 18-годишната младежка олимпийска шампионка от Буенос Айрес 2018 Ярослава Махучик. с 2.04 метра при третия си опит. Световната шампионка в зала от Портланд 2016 Вашти Кинънгам (САЩ) спечели бронзовия медал с личен рекорд от 2.00 метра. Олимпийската вицешампионка от Рио де Жанейро Мирела Демира завърши десета във финала на скок височина на световното първенство по лека атлетика на открито в Доха, Катар. Българската отпадна още на третата височина – 193 сантиметра. Демирева направи три неуспешни опита. Тя започна с успех на 184 сантиметра, след което се нуждаеше от два опита на 189. Това е най-слабо представяне за Демирева във финали на на световни първенства. Преди две години в Лондон тя беше седма, а в дебюта си в Пекин завърши девета.

Българката Ивет Лалова-Колио се класира за полуфиналите в спринта на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Доха (Катар). Европейската вицешампионка от Амстердам 2016 спечели втората квалификационна серия с отлично контролирано бягане и без максимално влагане за 22.79 секунди. Втора с 22.80 секунди остана Джоди Уилямс (Великобритания), а трета се нареди Муджинга Камбунджи (Швейцария) с 22.81 секунди. Трите продължават директно за полуфиналите във вторник вечерта.