Тоталният хегемон в България през последните осем години Лудогорец даде ясен знак, че няма никакво намерение да прекъсне шампионската си серия. „Орлите“ надвиха с 2:0 Левски в дербито от 12-ия кръг на efbet Лига. Мавис Чибота (16) и Клаудиу Кешерю (80) бяха точни на „зелените“, които увеличиха преднината си на върха на четири точки. Разградчани имат вече актив от 30 точки, докато „сините“ и Локомотив (Пловдив) останаха с по 26 точки на второ и трето място.