Испания се класира за Евро 2020 след гол в 90 минута

david-de-gea ESPANIAОтборът на Испания си подсигури участие на Евро 2020 след равенство 1:1 при гостуването си на Швеция в евроквалификационен мач от група F. Маркус Берг реализира в 50-ата минута на двубоя, а резевата Родриго Морено изравни след 90-ата. Иберийците изиграха много силно първо полувреме, допуснаха гол, който не се виждаше как ще върнат, но този път късметът им се усмихна като своеобразна компенсация за мача отпреди няколко дни в Норвегия. Испанците няма как да бъдат изместени от едно от първите две места, тъй като вторият и третият Швеция и Румъния, са отдалечени съответно на пет и шест точки и играят помежду си в следващия кръг. Лошата новина за Испания е травмата на Давид де Хеа, който остава под въпрос за неделния сблъсък между Манчестър Юнайтед и Ливърпул.