Изключителен ефект дава кампанията „Бъди войник“ за попълване на некомплекта в Българската армия. Интересът към военната служба расте категорично. „В резултат на проведените конкурси през първите 9 месеца тази година са приети на служба 602-ма войници и матроси, което е два пъти повече в сравнение със същия период през миналата година”. Това каза заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Димитър Илиев на пресконференция по повод информационната кампания на Министерството на отбраната „Бъди войник“ в Пловдив. Той посочи, че средната възраст на кандидатите, които подават документи, е 25 години, което е оптимистично за бъдещето на Българската армия.
„Събитието от кампанията „Бъди войник“ се провежда в Пловдив на 17 октомври, ден след празника на Военновъздушните сили и в навечерието на празника на военния парашутист, с които са свързани три от най-големите формирования в района“, подчерта командирът на 24-та авиобаза в Крумово бригаден генерал Димитър Иванов.