Резултати от Националната хокейна лига

Питсбърг – Айлендърс   6 : 2

nhllРоденият в Русе вратар Александър Георгиев спаси 33 удара, но неговият Ню Йорк Рейнджърс отстъпи с 2:5 при гостуването на Ню Джърси, а двата отбора са на последните две места в Столичната дивизия с по 4 точки. Кайл Палмиери и Майлс Ууд вкараха през втория период за победителите, които регистрираха и първи пълен успех за сезона. Блейк Коулмън изравни за 1:1 в 12:58 минута на първия период, а след края на втория Дяволите водеха с 3:1. Йеспер Фаст върна интригата във 2:22 минута на третия период, но Никита Гусев отново даде преднина на домакините от два гола. 48 секунди преди края на празна врата Пи Кей Събан оформи крайния резултат. Тампа Бей се справи с Бостън с 4:3 след дузпи като гост, а единствен при наказателните удари беше точен Стив Стамкос. След като първите трима изпълнители и от двата отбора се провалиха, дойде ред на Стамкос да донесе успеха на своите, като преодоля вратаря Туука Раск с отсечен удар от китката. При ответната дузпа вратарят на гостите Андрей Василевски спаси удара на Джейк ДеБръск. Тампа Бей вече има 9 точки и е на 3-о място в Атлантическата дивизия. Брейдън Пойнт, Матийо Джоузеф и Кевин Шейтънкърк бяха точни в редовното време.