Циципас с първа победа над Медведев

Стефанос Циципас се класира за първия си полуфинал на турнирите от Големия шлем

CicipasСтефанос Циципас надви в два сета Даниил Медведев в първия мач от Група “Андре Агаси” на Заключителния турнир на ATP. 21-годишният грък спечели сблъсъка на дебютантите със 7:6 (5), 6:4. Така Медведев не успя да запише победа №60 за сезона и претърпя първо поражение от Циципас, след като до момента имаше 5 победи срещу него. В първия сет нямаше нито един пробив и логичната развръзка беше тайбрек. Единствената точка за пробив в първата част се откри пред Циципас – още в първото подаване на руснака. В тайбрека Циципас поведе с 4:2 в резултата, но финалистът от US Open изравни за 4:4. Гръкът направи нов мини-пробив за 6:5, а следващата точка се оказа и последна в първата част. Циципас изглеждаше по-свежият тенисист във втория сет и в седмия гейм пропусна две точки за пробив. При 4:4 Медведев отново бе притиснат на собствен сервис и този път не успя да предотврати брейка. С гейм на 30 след това Циципас затвори сета, а с това и мача.