Лука Дончич с нов феноменален двубой, саморазправи се с Голдън Стейт

Резултати от НБА

nba2Никола Йокич завърши с 27 точки и 12 борби за победата на Денвър над Хюстън със 105:95. Домакините успяха да неутрализират звездата на Рокетс Джеймс Хардън и така сложиха край на победната им серия от осем мача. Хардън все пак се отчете с 27 точки, завършвайки поредицата си от осем последователни мача с 36 или повече. Ръсел Уестбрук отбеляза 25 точки за Хюстън, а Клинт Капела приключи с 12 точки и 21 борби. Далас Маверикс съсипа Голдън Стейт Уориърс със 142:94 като домакин в мач от НБА снощи. Тексасци взеха първата четвърт с 44:16 и оттам нататък въпросът бе не кой ще спечели, а с каква разлика Лука Дончич и компания ще разгромят обезкървения си съперник. “Воините” играха без възстановяващите се от травми Дреймонд Грийн и Д’Анджело Ръсел, а както е известно, трайно контузени в отбора на Стийв Кър са звездите Стеф Къри и Клей Томпсън. Словенската звезда Лука Дончич направи поредния си трипъл-дабъл този сезон – 35 точки, 10 борби и 11 асистенции, но по-интересното е, че го постигна само за 26 минути игра.